skip to content
Korporatsioonist on ilmunud kaks suuremat koguteost, mida me kutsume juubelialbumiteks, ilmselt sellepärast, et nad on näinud ilmavalgust korporatsiooni verstapostiliste juubelite ajal.

Esimene neist ilmus 1978. a. korporatsiooni 60 aastapäevaks alapealkirjaga „Fraternitas Liviensis 1918-1978”. Tegemist oli kogu korporatsiooni tegevust kokkuvõtva teosega, mis jäädvustas nii ajaloo kui ka argipäeva tulevaste põlvede tarbeks. Juubelialbumi toimetaja oli Johannes Koort (†).

Teise albumi kokkupanekut alustati 1992. a. ja ilmus see 1993. a. jaanuari esimestel päevadel 75. aastapäevaks. Täna võib öelda, et olulise tõuke albumi ilmumiseks andis tegevuse jätkamine Eestis ja vajadus koondteose järele, mis koondaks endas kogu senise tegevuse, ka. taasasutamise Eestis. Oluline on see, et album trükiti Eestis. Toimetus oli ülemaailmne: Victor Nigol (†), USA; Harry Pärkma (†), Kanada; Ants Tooming ja Uko Maran, mõlemad Eesti.

Huviline leiab juubelialbumid Tartu ülikooli raamatukogust, sõbra käest, kes kuulub korporatsiooni, või korporatsioonist.