skip to content
Iga korporatsioon toetub oma arengus liikmete ja sõprade nii materiaalsele kui vaimsele panusele. Annetused on materiaalse panuse kehastus, mida tehakse heas tahtest ja soovist et organisatsioon areneks ning kasvaks. Põhjuseid miks seda teha on palju kuid üks olulisim on, et korporatsioon on südames ja meeles ning aitab elustada noorusaegu oma alma materi juures. Nii ongi korporatsiooni läbi aegade toetatud erinevatel põhjustel ja viisil.

Et koordineerida korporatsiooni toetamist otsustati 19. oktoobril 2002 a. vilistlaskogu sügiskommersi üldkoosolekul Tartus luua Fraternitas Liviensise Arengufond, mis koondaks korporatsiooni tulevikku suunatud arendustegevust.

Põhikirjas sõnastatud Arengufondi ülesanne on koondada korporatsiooni eelarvelisi sihtotstarbelisi eraldisi, üksikliikmete sihtotstarbelisi toetusi ja väljastpoolt korporatsiooni liikmeskonda tulevaid toetusi Korporatsioonile Fraternitas Liviensis ja korporatsiooniga seotud ettevõtmistele. Paigutada toetustena laekunud ressursid majanduslikult otstarbekalt, arvestades korporatsiooni arengu eesmärke.

Arengufondile eelnes tegevuse Eestis taastamisejärgsel ajal pikaajaline korporatsiooni tegevuse toetamine korporatsiooni liikmete, sõprade ja ka ettevõtete poolt. Samas oli see oluline tegevus kaootiline ja vajas ühendavat katust. Selleks Arengufond loodigi. Kõikide enne 2001 aastat tehtud annetuste kohta saab ülevaate eraldi leheküljel.

Pärast 2002 a. tehtud annetustest ja annetajatest annab ülevaate eraldi lehekülg.

2007 a. asutati korporatsiooni kaasosalusel Fred Kudu stipendiumifond. Loe lisaks ...

Arengufondi pangarekvisiidid on:

Arveldusarve: EE642200221014458980
Arve omanik: Korporatsioon Fraternitas Liviensis, Jakobi 52, Tartu 51005, Eesti
Pank: Swedbank AS (www.swedbank.ee), Liivalaia 8, Tallinn 15040, Eesti
SWIFT/BIC: HABAEE2X

Arengufondi Usalduskogu liikmed on:
(alates 4. november 2023)

auvil! Olev Träss (Kanada koondise esindaja)
vil! Jaak Koppel (VK Tartu koondis)
koht täitmata (VK Tartu koondis)
vil! Toivo Tammik (VK Tallinna koondis)
koht täitmata (VK Tallinna koondis)

Arengufondi Usalduskogu endised liikmed on:
(enne 4. november 2023)

vil! Jaanus Laas
vil! Sven Jalakas