skip to content

Fraternitas Liviensis 100 aastapäeva kaks raamatut e. kaksikraamat

Kaksikraamatu sisukirjeldused ja sisunäited leiad all. Raamatud on numbrilised ja nende üle peetakse registrit. Kaksikraamatut esitleti kahel 100 aastapäeva üritusel: sisuline esitlus toimus 25. jaanuaril 2018, kell 19.00, konvendikorteris Jakobi 52 ja täiendav esitlus 27. jaanuaril 2018, kell 15:00, 100. aastapäeva aktusel, mida saab ka järelvaadata aktuse videosalvestusest (UTTV-s).

Raamatute ümber on kujundusega karp (vt kujutis all paremal), mis muudab kaksikraamatu tervikuks.

Raamatute arv on piiratud (tiraaz on 250) ja seetõttu on eelisjärjekorras korporatsiooni liikmed ja korporatsiooni sõbrad. Kui sa kuulud sellesse ringi, siis raamatute soetamiseks teosta ettemaks (juhised all) ja saada e-kiri (liviensis-at-liviensis-ee) oma kontaktandmetega (sh akadeemiline kuuluvus, kui selline on). Kui on soov saada arve raamatu ostmiseks, siis palun saada e-kiri (liviensis-at-liviensis-ee) koos vajalike rekvisiitidega.

Korporastiooni liikmetele - makstes rohkem kui ühe komplekti eest saada samuti e-kiri (liviensis-at-liviensis-ee) inimese või organisatsiooni nimiega kellele kaksikraamat kingituseks läheb.

Piiratud arv kaksikraamatuid on saadaval ka laiemale huviliste ringile. Kui on huvi kaksikraamat soetada, siis palun kirjuta liviensis-at-liviensis.ee ja kui raamatuid on veel järgi siis on ka soetamine võimalik.

Kaksikraamatu hind on 40 eur

Summa kanda Korportasioon Fraternitas Liviensis pangakontole EE642200221014458980 (Swedbank, SWIFT/BIC: HABAEE2X).
Makse selgituseks märgi "100AP kaksikraamat"

Korp! Fraternitas Liviensis 100: Album Fratrum Liviensium 1918–2018

Tegemist on kogumikuga kõikidest kaasvendadest, kes on eri ajahetkedel ja erineva aktiivsus- või pühendumisastmega vennaskonnale oma mõtteid, sõnu, tegusid ja vennaks olemist kinkinud ning sedasama ka vendadelt omakorda vastu võtnud. Leksikonis on nimetatud kõik 872 isikut, kes on avalduse alusel korporatsiooni Fraternitas Liviensis liikmeks vastu võetud alates jaanuarist 1918 kuni jaanuarini 2018.

maht 192 lehekülge

Kõrvalolevale kaanepildile vajutades avanevad uues aknas näidislehed. Paremaks vaatamiseks muuda PDF-i suurust.


Mõlemad raamatud karbis.

Korp! Fraternitas Liviensis 100: 1918–2018 Fraternitase teetähised

Raamat keskendub korporatsiooni ajaloole ning jaguneb sisuliselt kahte ossa: korporatsiooni saamislugu kajastavad arhiivimaterjalid ning valitud artiklid aastakirja Fraternitas lehekülgedelt. Viimased ilmestavad kuldlõikena organisatsiooni arenemist. Neis tehakse sissepõikeid mentaliteedilukku (nt konvendi õhustik, isiklikud mälestused) ning keskendutakse murranguperioodidele (nt likvideerimine, taasasutamine) ja sõlmküsimustele (nt erinevad konvendiruumid, koostöö teiste organisatsioonidega). Korporatsiooni saamislugu (1912–1918) kajastavad arhiivimaterjalid pärinevad Eesti Ajalooarhiivist.

maht 152 lehekülge

Kõrvalolevale kaanepildile vajutades avanevad uues aknas näidislehed. Paremaks vaatamiseks muuda PDF-i suurust.